• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

MAGIK MARKUS "Czary-mary na wesoło"

Magiczny pełen humoru pokaz iluzji dla dzieci i nie tylko.
Występ, który edukuje, bawi i zaskakuje!!!
W programie m.in.:
Dematerializacja – znikanie i pojawianie się przedmiotów
Teleportacja – przenoszenie się przedmiotów z miejsca na miejsce
Magiczna Kostka Rubika
Zabawa z dobrymi duszkami
Metamorfoza stroju asystentki
Lewitacja
Triki edukacyjne
Wspólne czarowanie na scenie!

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-21 11:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury bilety: 330 kup bilet

old BREAKOUT - Tribute to Nalepa

"OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa" - muzycy legendarnego Breakoutu w hołdzie Tadeuszowi Nalepie, upamiętniającym 15 rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa.

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.

W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.

Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień" aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia polski koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory jeżdżą z koncertami po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii czy Niemczech.

W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

W składzie:
Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) - harmonijka ustna
Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) - gitara basowa
Marcin KOŁDRA - wokal, gitara,
Sławek BURAKOWSKI - gitara,
Łukasz BILIŃSKI - perkusja.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-03-31 19:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury bilety: 309 kup bilet

Poranek Filmowy - "Jakub, Mimmi i gadające psy"

Kiedy świat zmienia się nie do poznania a dorośli pozostają bierni, pora by młodzi wzięli sprawy w swoje ręce. Czasem wystarczy się tylko dogadać. Refleksyjny Jakub i dzielna Mimmi stają w obronie parku, w którym zaplanowano postawić drapacz chmur. Kiedy koparki i buldożery wkraczają do akcji, zawiązuje się niezwykły, bo międzygatunkowy sojusz. Dzieci łączą siły z Bossem, czyli... szefem gangu gadających psów. Nie ma czasu do stracenia, trzeba działać, ale nie jest to łatwe, kiedy przyjaźń i zaufanie co chwila poddawane są próbie. Piękna polsko-łotewska animacja o dziecięcej odwadze oraz szacunku wobec zwierząt, ludzi i miejsc.

Rozwiń
Data Miejsce Format Bilety
2023-02-16 11:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury 2D/dubbing bilety: 348 kup bilet

Poranek Filmowy - "Pamiętniki Tatusia Muminka"

W odległej krainie leży Dolina Muminków, urzekające, przyprawiające o zdumienie miejsce pełne tajemnic. Spokojne wieczory sprzyjają snuciu niebywałych opowieści z przeszłości, a Tatuś Muminka ma ich całkiem sporo. On też był kiedyś małym Muminkiem i nie uwierzycie, co wtedy robił! Latający statek, bal u króla, morskie przeprawy… Czy Tatuś Muminka spełnił marzenia i został w młodości prawdziwym łowcą przygód? Samotne wędrówki, tajemnicza Buka i podwodny świat to dopiero początek historii! Młody Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, odkrywa nowe, niezwykłe krainy, a po drodze spotyka wspaniałych, dobrze nam znanych przyjaciół. Czy to na pewno ten sam spokojny i poważny Tatuś Muminka?

Rozwiń
Data Miejsce Format Bilety
2023-03-04 11:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury 2D/dubbing bilety: 350 kup bilet

Poranek Filmowy - "Yuku i magiczny kwiat"

Mała myszka z ukulele, czyli muzyczna przygoda pełna wrażeń! Yuku musi opuścić rodzinne strony, aby pomóc babci. Odważnie wyrusza w dalekie Himalaje na poszukiwania magicznego kwiatu.

Myszka Yuku mieszka z rodziną w piwnicach wielkiego zamku. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej babcia potrzebuje magicznego kwiatu z Himalajów. Rozwiązanie jest proste – trzeba ruszyć w drogę i go znaleźć! W lesie zdającym się nie mieć końca można się zgubić, a wszędzie czyhają dzikie zwierzęta. Yuku ma jednak silną motywację, żeby trafić do oddalonych szczytów. Nieoczekiwaną pomocą dla myszki będą piosenki grane na ukulele i zagadki, które usłyszała w zamkowych piwnicach. Dzięki nim po jej stronie staną Lis i Lisica, a także Królik. Najgroźniejszy rywal, czyli Wilk pilnujący gór, może okazać się nie taki straszny, jak go malują! Czy Yuku uda się pomóc babci i znaleźć magiczny kwiat?

Rozwiń
Data Miejsce Format Bilety
2023-02-14 11:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury 2D/dubbing bilety: 348 kup bilet

Poranek Filmowy "Serce dębu"

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „Serce dębu”.
Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.
„Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura

Rozwiń
Data Miejsce Format Bilety
2023-03-12 11:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury / bilety: 329 kup bilet

Ranko Ukulele

Marta Grenda czyli Ranko Ukulele z wykształcenia lingwistka, która po kilku latach mieszkania w Kambodży wróciła do kraju.
Stworzyła swoimi piosenkami nowy gatunek muzyki, który zabiera nas do jej charakterystycznego świata. Jej twórczość niczego nie udaje, jest autentyczna i tym ujmuje z dnia na dzień kolejnych słuchaczy. Kiedy zaczęła tworzyć pierwsze kompozycje, nagrywając je w szafie i umieszczając równie ukradkiem w Internecie, nie spodziewała się, że do tego świata uda się porwać kilku milionową publiczność. Jak się okazało piosenki Ranko są bliskie całej rzeszy publiczności a swoją artystyczną drogę regularnie poszerza. Jak mówi sama artystka żaden temat nie jest zbyt trywialny żeby napisać o nim piosenkę, inspiracją może być nawet brak nadzienia w pączku lub chuda koleżanka, która oznajmia że dziś czuje się tłusto. Jej dwie najpopularniejsze piosenki to „Kluska” i „Żaklin”. Za swoje największe osiągnięcia uważa każdy komentarz, w którym ktoś napisał, że jej piosenki są inspiracją, by uczyć się grać na ukulele lub samemu zacząć pisać.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2023-02-23 18:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury bilety: 272 kup bilet

Seans filmowy "Oko na Julię"

„Oko na Julię” to love story, gdzie zaawansowana technologia zbliża do siebie ludzi
oddalonych o tysiące kilometrów, którzy w innych okolicznościach mogliby się nigdy nie
spotkać.
Gordon (Joe Cole, znany z seriali „Peaky Blinders” i „Czarne lustro”) pracuje w
amerykańskiej firmie ochraniającej rurociąg położony na północnoafrykańskiej pustyni. Za
pomocą robota-drona bacznie obserwuje okolicę. Pewnego dnia na horyzoncie zjawia się
dziewczyna – Ayusha (Lina El Arabi), która intryguje Gordona. Ten odkrywa, że rodzice
chcą ją zmusić do zamążpójścia ze starszym mężczyzną, którego ona nie zna, podczas gdy
jest zakochana w innym. Ta pustynna wersja Romeo i Julii wciąga Gordona, który
postanawia pomóc parze. Jednak nie wszystko idzie po jego myśli. Sytuacja komplikuje się
na tyle, że musi on przekroczyć swoje kompetencje, ale może w zamian znaleźć długo
oczekiwaną miłość.

Rozwiń
Data Miejsce Format Bilety
2023-02-14 18:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury 2D/napisy bilety: 350 kup bilet