• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

"108 Kostek Cukru"-Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego, Wałbrzych

Spektakl w reżyserii Agaty Puszcz powstał na kanwie pamiętnika młodej dziewczyny, Ireny Sierakowskiej, odnalezionego w gruzach Warszawy tuż po Powstaniu. Irena Sierakowska zginęła w Powstaniu Warszawskim. Wiele lat później w rodzinie Sierakowskich urodziła się kolejna Irena, która została aktorką Teatru Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Są miejsca na mapie Warszawy, do których współczesna Irena boi się chodzić, bo wpada tam w stany paniki. Są też czasami miejsca na jej ciele – dziwne wysypki i plamy, które uaktywniają się nagle, a po kilku godzinach znikają. Irena-aktorka szuka przyczyny tych zdarzeń, aż wpada na trop – małe pudełko z pamiątkami, pudełko pamięci. W tym pudełku znajduje się częściowo zwęglony pamiętnik pisany przez Irenę Sierakowską w sierpniu 1944 roku, którego fragmenty nadal jeszcze można odczytać.

Kameralne przedstawienie w adaptacji Zuzanny Bojdy opowiada o prawdziwej historii jednostki uwikłanej w wielkie wydarzenia oraz o prawdziwych emocjach towarzyszących odkrywaniu rodzinnej tajemnicy. Temat Powstania pozostaje żywy i wciąż działa silnie w różnych częściach Polski. To opowieść o wojnie z perspektywy kobiety i cywilki, ale także z perspektywy osoby, która – zwłaszcza współcześnie – nie może jej pojąć.

Monodram powstał w ramach Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich.

Obsada: Irena Sierakowska
Tekst: Zuzanna Bojda na podstawie powstańczego pamiętnika Ireny Sierakowskiej
Reżyseria: Agata Puszcz
Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur
Muzyka: Krzysztof Kaliski
Video: Przemysław Jeżmirski
Zdjęcia: Tobiasz Papuczys
Lekcje stepowania: Dariusz Dudzik
Inspicjentka: Anna Solarek

czas trwania: 60 min
grupa wiekowa: młodzież i dorośli
data premiery: 20 grudnia 2019, Wałbrzych

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-10-13 19:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury bilety: 247 kup bilet

JAN PESZEK "Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego"

"Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego" powstał w 1963 w ciągu kilku dni, ale przez długie lata nie był wykonywany, co zresztą kompozytor jakby przewidział nadając mu charakterystyczne dopełnienie. Jest w tym cały Schaeffer z jego wiarą w przyszłość: nie istniejący, lecz możliwy! Pisząc Scenariusz i dopełniając go elementami dramaturgicznymi Schaeffer od razu myślał o wykonawcy; był nim Jan PESZEK. (…)
W osobie Jana Peszka Scenariusz znalazł interpretatora jedynego i najwłaściwszego (…)
Peszek trzyma w napięciu audytorium i zaskakuje coraz to nowymi akcjami. Kompozycja ma tempo dobrego filmu; poszczególne sceny rozgrywane są co do sekundy, dopiero pod koniec utworu – kiedy audytorium chwyciło już całkowicie sens utworu, aktor stosuje coś w rodzaju psychicznego relaksu i po prostu zaczyna się utworem bawić.
Jadwiga Hodor

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-10-04 19:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury bilety: 88 kup bilet

Kapela Bożków-Koncert

KAPELA BOŻKÓW to muzyczny kwartet Ziemi Kłodzkiej, tworzony przez gitarzystę Oskara Babiaka, basistę i wokalistę Wojtka Grzesiaka, trębacza i harmonijkarza Jacka Mokrzana oraz perkusistę Pawła Fadiejewa. Zespół powstał w połowie 2018 roku, u podnóża pięknego, mieszczącego się w Bożkowie XVI-wiecznego pałacu rodu von Magnis. Pierwszy rok ich twórczości zaowocował stworzeniem szeregu autorskich utworów, osadzonych w różnorakiej stylistyce z przewagą funk'y i rock’a, okraszonych nutą jazzu. Początkowo w zespole grał na trąbce Sebastian Pachecki i w takim składzie, w czerwcu 2020 roku panowie wydali swoją pierwszą płytę (tłoczone CD) zatytułowaną "Bożków Kapela". W 2021 ukazał się też ich singiel p.t. "Gdybyś była jeżem", również w wersji wideo.

Do tej pory zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, udział w audycjach radiowych (Radio Wrocław, Radio RAM), wygrane pierwsze miejsca radiowych list przebojów (Radio Wnet, Radio SOK) oraz tytuł ARTYSTY ROKU 2021 w plebiscycie Polska Muzyka Alternatywna. Panowie wydali również kilka klipów video do utworów z płyty, wszystkie dostępne są na ich kanale YT. Najnowszym klipem jest "RYSIU" zrealizowany w Kopalni Złota w Złotym Stoku. Zapraszamy również na FB fanpage zespołu www.facebook.com/kapela.bozkow na którym znajdą Państwo więcej szczegółów o płycie i o zespole.

Rozwiń
Data Miejsce Bilety
2022-10-15 20:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury - Kawiarnia bilety: 40 kup bilet

NOC HORRORÓW - "Medium", "Lucyfer"

" Medium" (Tajlandia 2021 r., 130 min)
Ekipa filmowa podąża za Nim, szamanką zamieszkującą północną Tajlandię w rejonie Isan, której siostrzenica Mink cierpi z powodu nietypowych objawów, związanych prawdopodobnie z jej szamańskim rodowodem. Grupa postanawia śledzić młodą dziewczynę w nadziei, że uchwyci kolejne pokolenie dziedziców szamanizmu. Tymczasem zachowanie Mink staje się coraz bardziej niepokojące.

"Lucyfer" (Austria 2021 r., 103 min)
Artystyczny horror inspirowany prawdziwą historią egzorcyzmów wyprodukowany przez Ulricha Seidla.
Johannes mieszka na pustkowiu w niewielkiej, alpejskiej chacie razem ze swoim orłem i pobożną matką. W odizolowanym świecie życiem codziennym rządzi natura, modlitwa i rytuały. Matka całkowicie zawładnęła Johannesem, który definiuje świat jako składający się z sił zła i sił Boga. A co się stanie jeśli nagle fanatyzm zderzy się z wolnością? Do czego zdolni są ludzie? Jak rodzi się zło?

Rozwiń
Data Miejsce Format Bilety
2022-10-29 21:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury 2D/napisy bilety: 315 kup bilet

Poranek Filmowy"Kosmiczna Przygoda Allana"

Allan ma nieciekawą perspektywę wakacji. Jego rodzice się rozwiedli i teraz mieszka tylko z ojcem na osiedlu gdzie nie ma żadnych przyjaciół. Jest tak zrezygnowany, że zgadza się po-móc swemu zdziwaczałemu sąsiadowi Hugo, który ma obsesję na punkcie UFO. Allan ma być dla niego ludzką anteną służącą nawiązania kontaktu z obcymi z kosmosu.
I wtedy pojawia się Majka - stuprocentowa kosmitka, której UFO awaryjnie ląduje na Ziemi. Między Allanem i Majką nawiązuje się zupełnie nieoczekiwana, prawdziwa przyjaźń. Allan nawet nic nie musi mówić bo kosmitka czyta w jego myślach.
Ale źli ludzie wcale nie śpią. Na ślad istnienia kosmitki trafia szalony kolekcjoner, który ko-niecznie pragnie by była ona częścią jego zbioru dziwności.
Teraz Allan przy pomocy sąsiada Helge muszą uratować Majkę przed wpadnięciem w szpony bezwzględnego, szalonego kolekcjonera.
Wspaniałą przygodę czas zacząć! Nieważne jaki masz kolor skóry i czy jesteś z Ziemi czy z kosmosu. Biały czarny czy zielony, każdy może zostać twoim przyjacielem. Bo kto powie-dział, że przyjaciół musimy szukać tylko na Ziemi?
Tolerancja, równouprawnienie i brak dyskryminacji. Przyjaźń, która nie zna różnicy wieku, koloru skóry i pochodzenia.

Rozwiń
Data Miejsce Format Bilety
2022-10-15 10:00 Kłodzko, Kłodzki Ośrodek Kultury / bilety: 343 kup bilet